Tuesday, July 1, 2025
DPressÜzletÜzlet & UtazásTop 5 ágazat, ahol nagy szükség van Fülöp-szigeteki munkavállalókra Magyarországon

Top 5 ágazat, ahol nagy szükség van Fülöp-szigeteki munkavállalókra Magyarországon

A hazai munkaerőpiac már évek óta küzd a szakemberhiánnyal, és egyre több magyar vállalkozás fordul külföld felé, hogy pótolja a hiányzó munkaerőt. A Fülöp-szigeteki munkavállalók iránti kereslet különösen megugrott az utóbbi időszakban, azonban nemcsak a szabályozási környezet változása, hanem a pozitív tapasztalatok miatt is. De melyek azok az ágazatok, ahol a legégetőbb a szükség, és ahol ezek a munkavállalók ténylegesen hozzá tudnak járulni a működés stabilitásához?

 

1. Gyártás és összeszerelés

A magyar ipar gerincét adó összeszerelő- és gyártóüzemek folyamatosan keresnek fizikai munkavállalókat, különösen vidéken, ahol a helyi munkaerő már rég kimerült. A Fülöp-szigeteki dolgozók itt gyorsan be tudnak illeszkedni, jól kezelik az ismétlődő feladatokat, megbízhatóak, és szívesen dolgoznak műszakos beosztásban is. Az ágazatban a stabilitás és a fluktuáció csökkentése kulcsfontosságú, ezt pedig az ázsiai szigetországból érkező munkavállalók hosszabb – 2-3 éves – időtávra tervező hozzáállása tudja biztosítani.

 

2. Építőipar

Az építőipar az egyik legnagyobb munkaerőhiánnyal küzdő szektor Magyarországon. A szezonális csúcsidőszakokban, valamint a nagy volumenű állami és magánberuházásoknál is óriási szükség van képzett vagy betanítható munkásokra. A Fülöp-szigeteki munkaerő itt is bevált: jó a fizikai teherbírásuk, precízek, és fegyelmezetten végzik a feladataikat. Sokan közülük rendelkeznek valamilyen építőipari alapképzettséggel, így gyorsan beilleszthetők a csapatokba.

 

3. Logisztika és raktározás

A webáruházak, kereskedelmi láncok és szállítmányozó cégek számára a raktári dolgozók biztosítása kritikus tényező lett. A Fülöp-szigeteki munkavállalók ebben az ágazatban is értékesek: precízek, megbízhatók, jól viselik a monoton munkavégzést, és pontosan követik az utasításokat, ami elengedhetetlen egy gyors tempójú raktári környezetben. Mivel sok esetben 24/7-es működésről van szó, a rugalmasságuk külön előnyt jelent.

 

4. Vendéglátás és szállodaipar

A turizmus újraéledésével párhuzamosan a szállodák, éttermek és kávézók is újra jelentős munkaerőhiánnyal szembesülnek. A Fülöp-szigeteki dolgozók erőssége ebben a szektorban különösen látványos: udvariasak, nyitottak, jól bánnak a vendégekkel, és a legtöbbjük magas szintű angol nyelvtudással érkezik. Szobalányként, konyhai kisegítőként, felszolgálóként vagy recepciósként is sikeresen tudnak helytállni, nem csak Budapesten, hanem vidéki turisztikai régiókban is.

 

5. Mezőgazdaság és élelmiszeripar

Bár szezonális jellegű, a mezőgazdasági munkaerőhiány minden évben visszatérő probléma, főleg a betakarítási időszakban. A Fülöp-szigeteki munkavállalók nagy része hozzászokott a fizikai megterheléshez és a szabadtéri munkához is. Emellett az élelmiszeripar – például hús- vagy tejipari feldolgozók – is egyre több külföldi munkaerőt alkalmaz, mivel a magyar jelentkezők már évek óta nem fedik le a szükséges létszámot. A szorgalom, megbízhatóság és betaníthatóság itt is kulcsszempont.

 

Az említett ágazatok mindegyikében közös, hogy a Fülöp-szigeteki munkavállalók jelenléte nem csupán a termelés vagy szolgáltatás fenntartását teszi lehetővé, hanem hosszabb távon stabilitást és kiszámíthatóságot is hoz a cégek életébe. A kulcs nemcsak a toborzásban, a kiválasztásban, hanem a megfelelő beilleszkedésben és a kulturális különbségek kezelésében is rejlik. De a pozitív tapasztalatok alapján úgy tűnik, a magyar vállalkozások egyre magabiztosabban kezelik ezeket a kihívásokat. Ha ebben szakértő segítségre lenne szüksége, akkor az Overseas Labour várja a megkeresését.

 

 


Borítókép: Kenneth Surillo / Pexels

 

Eredeti bejegyzés: Top 5 ágazat, ahol nagy szükség van Fülöp-szigeteki munkavállalókra Magyarországon Forrás uzletesutazas.hu.

KAPCSOLÓDÓ
- Hirdetés -

AZ ELMÚLT HÉT CIKKEI

KOMMENTEK